Chalupa k pronájmu v Jizerských horách

Geocaching

Geocaching je hra na pomezí sportu a turistiky, která spočívá v použití navigačního systému GPS při hledání skryté schránky nazývané cache (keš), o níž jsou známy její zeměpisné souřadnice. Při hledání se používají turistické přijímače GPS. Člověk zabývající se geocachingem bývá označován slovem geocacher, česky též geokačer nebo prostě kačer. Po objevení cache, zapsání se do logbooku a případné výměně obsahu ji nálezce opět uschová a zamaskuje a na oficiálních stránkách www.geocaching.com svůj nález zaznamená a podělí se o svůj zážitek při hledání.

Jednou ze základních myšlenek geocachingu je umisťování keší na místech, která jsou něčím zajímavá a přesto nejsou turisticky tolik navštěvovaná. V popisu cache jsou pak uvedeny informace o místě s jeho zvláštnostmi a zajímavostmi. Cache se ale umisťují i do zajímavých míst velmi frekventovaných. V některých případech je zajímavým právě úkol, který je s nalezením cache spojen. Předmětem geocachingu tedy je, vytáhnout lidi do přírody.

A takových míst je v Jizerských horách více než dost.

 

Pro naše geohosty jsme v okolí chalupy připravili sérii mystery keší Severka. Jedná se o okružní procházkový lov v délce cca 4,5 km, s dvanácti mysterkami a jednou bonusovkou.

 

Šťastný lov :-)

 

       

 

© 2013 Všechna práva vyhrazena.