Chalupa k pronájmu v Jizerských horách

Ski areál Severák

Ski areál Severák, který se nachází nad chalupou, je velké útulné lyžařské středisko s 10 lyžařskými vleky a jedním pojezdovým kobercem. Devět vleků je typu poma a jeden, na sjezdovce Jih pro zkušenější lyžaře, je kotvový. Sjezdovka Jih je od chalupy vzdálena 400 m.

V areálu naleznete i zajímavou raritu v podobě vleku a sjezdovky vedoucí přes most přes silnici. Lyžařské vleky a pojezdový koberec nabízejí výborné podmínky pro výuku malých i dospělých lyžařů, jsou ideální pro rodiny s dětmi, rekreační lyžaře a začátečníky, kteří se sem sjíždí z celé republiky. Působí zde tři lyžařské školy včetně profesionální školy snowboardingu, která využívá snowpark s řadou skokánků a překážek, pro děti je k dispozici uzavřené hřiště Dětský svět Severák, které je vybaveno pojízdným kobercem a kolotočem. Zde je nabízena i možnost hlídání dětí v herně. Vzrůstající sklon svahu je pro výuku ideální. Můžete začít na kratších sjezdovkách o dálce třistametrů a postupně přejít na prudší a delší svahy a skončit na nejdelší sjezdovce s teréními zlomy a skokánkem na můstku. Tratě, v celkové délce 4.900 m jsou pravidelně upravované a zasněžované a v areálu můžete díky umělému osvětlení lyžovat i po soumraku na pomě Arnika 1. Ceny jsou přiměřené délce vleků a k dispozici jsou také permanentky platné i ve střediscích na Tanvaldském Špičáku a v Bedřichově. V areálu je několik restaurací a občerstvení a parkování přímo pod sjezdovkami je zdarma.

Ski areál ale funguje i v letních měsících a postupně přibývají zajímavé volnočasové aktivity. V létě můžete na Severáku vyzkoušet CROSS GOLF, s dětmi projít 5,4 km pohádkovou stezkou skřítka Pěšinky, zapůjčit si v půjčovně některou z 12ti koloběžek KOSTKA a nakonec si pohrát či odpočinout v prostorách dětské herny.

 

Fotogalerie: Ski areál Severák

© 2013 Všechna práva vyhrazena.