Chalupa k pronájmu v Jizerských horách

Ski areál Tanvaldský Špičák

Ski areál Tanvaldský Špičák, který se nachází cca 11 km od chalupy, je největším lyžařským areálem v Jizerských horách, jehož hlavním přepravním prostředkem pro lyžaře je již od roku 2003 čtyřsedačková lanová dráha. Jedná se o lanovku s neodpojitelnými sedačkami, kde Vám s nástupem pomáhá pojezdový pás. Dále Vás na vrchol dopraví kotvový lyžařský vlek. Ve ski areálu se dále nachází 4 vleky typu poma - Zalomený, Pod lesem, Přibližovák a Dětský. Pro nejmenší lyžaře a jejich výuku v areálu naleznete pojízdný koberec. Večerní lyžování probíhá na vleku Zalomený ve středisku Tanvaldský Špičák II.

Ve ski areálu Tanvaldský Špičák si zalyžujete na celkem 6.600 m sjezdovek. Nejdelší sjezdovka Špičák II Rukáv je dlouhá 1.670 m s 270 metrovým převýšením. Ve ski areálu jsou 4 sjezdové tratě delší než 1 km a naleznete zde sjezdovky všech stupňů obtížností - od nejtěžší černé až po lehké modré. Všechny sjezdové tratě jsou vybaveny systémem technického zasněžování a denně upravovány. Jedná se o nejdelší sjezdovky v Jizerkách.

Na parkovišti u lanovky je umístěna půjčovna vybavení a ski servis. Druhá pobočka je na parkovišti Tanvaldského Špičáku II a nabízí půjčovnu a lyžařskou školu. Výuka probíhá na dětském vleku či na uzavřeném dětském hřišti, které je vybaveno 20ti metrovým pojízdným koberce.

V areálu jsou k dispozici 2 bezplatná parkoviště pro osobní auta či autobusy s celkovou kapacitou cca 500 míst. Parkovací plochy naleznete přímo u nástupu na lanovku či lyžařský vlek.

Fotogalerie: Ski areál Tanvaldský Špičák

© 2013 Všechna práva vyhrazena.