Chalupa k pronájmu v Jizerských horách

Bramberk

Rozhledna Bramberk je jednou z typických rozhleden v Jizerských horách. Původní dřevěná rozhledna se tyčila nad lučanským údolím již od roku 1889. Dnešní žulová rozhledna byla postavená roku 1912 na vrchu Bramberk na postranním výběžku Maxovského hřebene v nadmořské výšce 787 m.n.m. Pod rozhlednou se krčí turistická chata s hospůdkou z roku 1892. Rozhledna je 21 m vysoká a pokud se rozhodnete zdolat jejích 87 dřevěných schodů, rozhodně nebudete litovat. Z rozhledny budete mít překrásný kruhový výhled, jak na blízké Jizerské hory a Krkonoše, tak i na protilehlý Černostudniční hřeben a celé město Jablonec nad Nisou. 

Rozhledna Bramberk je přístupná po silnici od Horního Maxova. Místo je významnou křižovatkou turistických cest. Na vrchol Bramberku vede 8 značených cest, které skýtají mnoho možností kombinací pěších výletů. V létě jsou okolní terény vhodné i k jízdě na kole. V zimě jsou v okolí dobré podmínky pro lyžování.

Otevírací doba:

O prázdninách každý den, v měsících květen, červen, září o víkendech a svátcích. Po dohodě pro větší skupiny možné domluvit návštěvu mimo uvedenou dobu. Zimní provoz se omezuje z bezpečnostních důvodů na předem připravené akce.V případě nepříznivého počasí je rozhledna uzavřena. Aktuální provoz na stránkách města Lučany nad Nisou.

Info:

Typ/materiál: kamenná rozhledna

Lokalita: jihovýchodní úpatí kopce Krásný (797m), cca 1km jižně od Horního Maxova, cca 5km severozápadně od Lučan nad Nisou a cca 8km severovýchodně od Jablonce nad Nisou

GPS: 50°45'22.419"N, 15°12'21.317"E

Nadmořská výška: 787 m.n.m.

Okres: Jablonec nad Nisou

Období výstavby: 1912

Oficiální zpřístupnění: 16. června 1912, znovuotevřena 1. srpna 2010

Celková výška: 21 m

Výška vyhlídkové plošiny: 18,5 m

Počet schodů: 96

Otevírací dobawww.bramberk.cz

Přístup: Výchozím místem na Bramberk jsou pro pěší červená TZ Lučany nad Nisou - 2,5km, modrá TZ ze Mšena nad Nisou 6km, z Jabloneckých Pasek po zelené TZ - 3,5km, zrovna tak po žluté. Automobilisté využijí značenou odbočku u Horního Maxova ze silnice Lučany nad Nisou-Janov Nad Nisou.

Výhled: téměř kruhový rozhled – Jizerské hory, Krkonoše

 

© 2013 Všechna práva vyhrazena.