Chalupa k pronájmu v Jizerských horách

Minizoo, vyjížďky na koních

Objevte jaké kouzlo v sobě Jizerské hory tají a v čem spočívá jejich půvab v sedle koní. Ponořte se do zamlklého světa rašelinišť, temných rašelinných potoků a tůní, třasovisek a močálů, kosodřeviny a zakrslých bříz a bílých chomáčků suchopýrů. Či zažijte neopakovatelnou atmosféru Jizerských hor v pohodlí dobového kočáru, vedeného zkušeným a všech tajů hor znalým vozkou. Poznejte kouzlo osamělých, pod hlubokým prašanem pohřbených cest, vedoucích hlubokými lesy, do nichž se kromě zvířecích stop propadají jen úzké linky saní tažených valachy. 

Nedaleko chalupy jsou provozovány dvě jízdárny. 

Turistická jízdárna na Prezidentské chatě se nalézá v uzavřeném zákoutí mezi rozhlednou Královka a přehradním jezerem Josefův Důl v nadmořské výšce 850 metrů, přibližně 4 km od chalupy a pět set metrů od rozhledny. Nabízí vyjížďky na koních pro děti, začátečníky i pokročilé jezdce, výuku na písčité jízdárně, projížďku v kočáře či ve voze. Zajišťuje vícedenní putování na koních po krásách Jizerských hor nebo za kouzlem Českého ráje.

Jízdárna Dřevona je součástí turistického a lyžařského areálu Severák, nacházejícího se nad chalupou. Zde také najdete minizoologickou zahradu s exotickými i domestikovanými zvířaty. Kromě koní a poníků mají v malé zoologické zahradě velblouda dvouhrbého, soba polárního, klokana bennettova, mládě pumy americké, prasnici čínskou, jalovičku, králíčky, morče a nově slepičky, kachny a husy. K vidění je rovněž kapr koi, jeseter sibiřský a jesen modrý. Zajišťují i prohlídky s výkladem.

 

Fotogalerie: Minizoo, vyjížďky na koních

© 2013 Všechna práva vyhrazena.